XXVIII. Tisza Triatlon, Klubcsapat OB, Ranglistaverseny – 2019.05.25-26. Tiszaújváros

„ARANYOS” FELNŐTTEK- DOBOGÓS UTÁNPÓTLÁS

Több mint 40 indulóval vett részt csapatunk a tiszaújvárosi Tisza Triatlonon.
A verseny első, szombati napján Klubcsapat Országos Bajnokságot rendeztek. A Tiszaújvárosi Gyógy- és Strandfürdő területén kialakított versenyközpontban 131 együttes mérte össze tudását a különböző korcsoportokban.

A MOGYI SE BAJA nyolc csapattal vett részt a küzdelmekben. Közülük a legjobb helyezést a felnőtt férfiak érték el, akik kategóriájukban az első helyezést szerezték meg. Az abszolút versenyben pedig (az elit kategóriát is figyelembe véve) a dobogó második fokára állhattak a házigazda Tiszaújvárosi Triatlon Klub mögött. A csapat tagjai: Czigány András, Bajai Péter, Veréb Dávid, Kollár Erik.

A második, vasárnapi versenynapon az egyéni küzdelmeké volt a főszerep. Közel kilencszáz versenyző vett részt az utánpótlás ranglistaverseny, a sprint távú amatőr kupa, a triatlon egyetemi országos bajnokság és a paratiatlon országos bajnokság küzdelmeiben.
A programok az egész napot felölelve, reggeltől estig tartottak. Így a versenyzés, a kánikula és a strandfürdő nyújtotta szórakozási lehetőségek egyvelege megalapozta a jó hangulatot, és a nap végi kellemes fáradtságot.
További okot adott az örömre, hogy az utánpótlás és a felnőtt eredményhirdetéseken is érdekeltek voltunk.

A nap elején Kovács Miksa kezdte az éremszerzést az újonc1 kategória bronzérmével. Ezt követően Czigány Bánk szerzett ezüstérmet a gyermek kategóriában. A serdülő lányoknál Érczy Janka szerepelt a legjobban, negyedik helyezést szerzett. Végül a junior lányoknál is bronzéremnek örülhettünk Zsumbera Nóra jóvoltából.
Az elit kategória versenyében Király István harmadik lett. A felnőtt korosztályos értékelésben hárman is első helyezést szereztek. Név szerint Czigány András, Veréb Dávid és Czigány Róbert. Vesztergombi István pedig harmadik lett a szenior1 kategóriában.

Elmondhatjuk tehát, hogy eredményes és élményekben gazdag hétvégét zárt a MOGYI SE BAJA!

Gratulálunk a résztvevőknek és köszönjük a szervezők munkáját!

3. KIRÁLY István

SPORT XXI. AQUATLON ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, DebrecenCzigány Bánk országos bajnok, Érczy Janka bronzérmesSport XXI….

Közzétette: Mogyi SE – 2019. május 17., péntek